DPS otišao, došla sloboda * Kupovali lične karte, napadali funkcionere opozicije * Više su ulagali u vozni park nego u zdravstveni sistem * Tužilaštvo ispituje zloupotrebe 19 policajaca * Za vlasnike kladionica i kazina takse milion niže * Samo da svi budu zdravi * Od korone preminulo još pet pacijenata
  Izdanje: 31-08-2020

Džudi Rajzing Rajnke, ambasadorka SAD:
- Demokratija je važna na individualnom nivou jer glasanje je pravo, ali i privilegija i dužnost.

Ulazi čovjek sa maskom preko očiju u pekaru.
- Molim Vas, dajte mi jednu integralnu kiflu.
- U redu, gospodine. A zašto ste masku podigli preko očiju?
- Da ne vidim burek.

Sjedi Mujo na kamenu, prolazi Haso i pita ga: - Šta je Mujo, sjediš i razmišljaš.
Na to će Mujo: - Ma ne, samo sjedim.

Sport - datum: 2020-08-30 PODGORICA NA UBJEDLJIV NAČIN STIGLA DO TREĆE UZASTOPNE POBJEDE U SEZONI
Šaleta Kordić načeo plave Žuti šampionu očitali lekciju Budućnost nemoćna u duelu sa razigranom četom Milorada Pekovića. Mnogi u taboru plavih treba dobro da se zamisle nakon ovog susreta
Slom Budućnosti na "DG Areni". Podgorica je nadigrala ili bolje rečeno ponizila aktuelnog šampiona Crne Gore, pobijedila je sa 4:0, a uz malo sreće mogla je da stigne i do mnogo ubjedljivijeg trijumfa. Ujedno, ovo je najteži poraz Budućnosti otkako se igra Crnogorska liga.

-Kada primate dva ili tri brza gola, teško je vratiti se. Pokušali smo izmjenama da promijenimo utakmicu, ali nijesmo dali gol iz dvije situacije. Ostaje nam drosta razloga za brigu. Moramo da nađemo uzroke svega ovoga. Prošle sezone smo primili pet golova u 10-15 utakmica, a sada šest nakon tri meča. Nijedan napadač nam nije u formi, a ako hoćete da pobijedite morate da date gol. Slabo igramo i u odbrani. Nije ovo prijetno, ali ja stojim iza igrača. Moramo ih sada svi podržati. Navijači imaju pravo da budu ljuti, ali vjerujem da ćemo se izvući - rekao je Mladen Milinković, strateg Budućnosti.

Već u 5. minutu Pekovićebvi izabranici su poveli. Šaleta Kordić je prosetao kroz odbranu Budućnosti i matirao Dragojevića. Samo dva minuta kasnije, Podgorica je mogla da još jednog pogotka, šutirao je Maraš i za malo bio neprecizan. U 24. minutu smo vidjeli stopostotnu prilika za domaćina, ali je Anđelko Jovanović iz neposredne blizine bio neuspješan. Ali, nedugo zatim Jovanović se iskupio. Prevario je maldi fudbaler Podgorice protivničku odbranu i natjerao Dragojevića da po drugi put da vadi loptu iz mreže. Podgorica je, dakle, igrala fudbal, a Budućnost neku imitaciju fudbalske igre. Tek u 34. minutu plavi su priprijetili, ali je slobodan udarac Božovića golman domaćih lako zaustavio. Zabilježili smo i jedan dobar udarac Vladana Adžića, ali ni tada nije bez rezultata. Tri minuta prije odmora Kordić je povisio na 3:0. Kardinalnu grešku napravio je Sekulić, pa je iskusni napadač bez lobovao nemoćnog čuvara mreže gostiju Miloša Dragojevića.

Na početku drugog poluvremena Budućnost je krenula nešto ofanzivnije. Draško Božović je uposlio rezervistu Moraitisa, ali grčki internacionalac nije bio priseban u završnici. Još jedanput, u 52. minutu Budućnost je imala veliki priliku. Božović je izvanredno prošao desnom stranom, na trepavicu pogodio Moraitisa, ali se ovaj propisno obrukao. Bilo je to sve što su gosti uradili. Domaćin se poigravao, a svoju izvanrednu igru krunisali su u 74. minutu kada je Sentoku po četvrti put matirao Dragojevića. Mogli su "žuti" u još dva-tri navrata da dođu do pogotka, ali to je već bila njihova šala, a ne inat da po svaku cijenu ponize protivnika.

-Pobijediti Budućnost na ovakav način velika je stvar za nas. Nastavili smo kontinuitet dobrih igara i rezultata, a sada idemo zadovoljni na pauzu. Forma raste, ali nećemo upasti u nikakvu euforiju, niti da nešto veličamo - rekao je Milorad Peković, strateg Podgorice.

Mitar Radunović

Podgorica – Budućnost 4:0 (3:0)
Stadion: „DG Arena“. Igrano bez prisustva gledalaca. Sudija: Radoje Pajović (Podgorica). Pomoćnici: Aleksandar Đikanović (Nikšić) i Danijel Dević (Bar). Strijelci: Kordić u 5. i 42, Jovanović u 29. i Sentoku u 72. minutu. Žuti kartoni: Kordić, Marjanović, Kaluđerović, Jovanović, Sekulić (Podgorica), Mirković, Ivanović, Raičković (Budućnost).

PODGORICA: Ivezić, Čelebić, Nikolić, Jovanović, Kordić (od 74. Sekulić), Maraš (od 64. Đajić), Vukčević, Sentoku, Marjanović, Kaluđerović (od 74. Vujović), Suzuki (od 64. Muharemović).

BUDUĆNOST: Dragojević, Babić, Ćuković, Božović, Mirković (od 77. Đuričković), Ivanović, Raičković (od 65. Terzić), Sekulić (od 80. Milić), Adžić (od 46. Vujačić), Bojović, Zarubica (od 46. Moraitis).